Drůbež do chovu

Slepičky, čistokrevné i hybridy, si líhneme z vajíček sami. Některé si necháváme na vajíčka, jiné Vám rádi nabídneme do Vašeho chovu. "Skladové zásoby" prosím berte s rezervou, u slepiček je možný pouze osobní odběr, a tak si konkrétní jedince můžete vybrat sami. 

Aktuálně máme k dispozici:


Chovaná plemena


ARAUKANA LEVANDER

Slepičky plemene araukana levandulová jsou klidné a mírné. Největší zvláštností jsou jejich modrozelená vajíčka, kterých jedna slepice snese 160 až 180 za rok. 


MARANSKA

Maransky jsou středně velké slepice se snůškou až 250 vajec ročně. Specifické jsou právě svými vejci, jejichž barva se pohybuje od světle hnědé až po tmavě čokoládovou. Proto si ve Francii také zasloužila přezdívku "slepice s vejci ze zlata".


AYAM CEMANI

Cemanská slepice má černé nejen peří, ale také i kůži a vnitřní orgány. Vejce této slepice jsou ovšem zbarvená klasicky. V Indonésii ji mají za posvátnou, její černé maso považují tamní obyvatelé za lék na mnoho nemocí.


HEDVÁBNIČKA

Peří hedvábničky připomíná chlupy a je jemné jako hedvábí.  Jsou hodné, přítulné a často se chovají i na mazlíčky. Stejně jako ostatní slepice snáší klasicky vajíčka, ovšem často v menším množství.


VLAŠKA KOROPTVÍ

Typicky nosné plemeno se snůškou kolem 200 vajec s lehce žlutým nádechem ročně. Cíleně u nich byla potlačena kvokavost, a proto se kuřata vlašek odchovávají výhradně v líních.